Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

USA – według jakich zasad można się tam udać w podróż

Starsze osoby z pewnością będą pamiętać emocje związane z ubieganiem się o otrzymanie wizy do USA. Do wizyty u konsula trzeba się było bardzo dobrze przygotować, a i tak nie było żadnej gwarancji, że takie pozwolenie się otrzyma, bo niejednokrotnie występowały odmowy bez słowa wyjaśnienia.

Aktualnie sytuacja wygląda dużo lepiej. Kilka lat temu Polska spełniła konieczne warunki do tego, żeby zostać dopuszczonym do ruchu bez konieczności wiz i od tamtego momentu osoby udające się w celach turystycznych czy medycznych mogą to zrealizować na podstawie procedury uproszczonej.

Do tego celu wymagane jest zarejestrowanie internetowego formularza esta do stanów zjednoczonych. Zgłoszenie to posiada wszystkie niezbędne dane osobowe, cel wyjazdu oraz, co ma duże znaczenie, numer paszportu wyposażonego w elektroniczny chip. Koszt złożenia takiego wniosku nie jest wysoki, bo wynosi raptem czternaście dolarów, a uzyskane pozwolenie pozwala na wjazd wiele razy na obszar USA przez dwa lata. Po skończeniu tego okresu należy jeszcze raz złożyć formularz.

Trzeba pamiętać, że zezwolenie umożliwia wyłącznie pobyt w celach medycznych albo turystycznych. Jeśli ktoś planuje rozpocząć naukę lub pracować, to musi wystąpić o wydanie wizy. Taka ścieżka przewidziana jest również dla osób, jakim przydarzyła się odmowa w ESTA, one również będą się musiały umówić na wizytę z konsulem. Planując swoją podróż trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Przetworzenie formularza i zgoda na wjazd może potrwać do 72 godzin, z tego też powodu trzeba się za te formalności zabrać we właściwym czasie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY