Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak przygotować się odpowiednio do trzymania żółwia w domu

Sporo osób w miejsce najczęściej spotykanych psów i kotów decyduje się na posiadanie innego zwierzaka. Ich wybór często pada na żółwie, jakie są proste w hodowli, mało wymagające, a równocześnie mogące żyć znacznie dłużej niż ich właściciele. W sklepach zoologicznych znajdzie się kilka gatunków żółwi, różnią się one ostateczną wielkością, dietą i wymaganiami.

Tak więc przed podjęciem decyzji warto nieco o tym poczytać lub też zapytać się specjalisty, aby wybrać taki gatunek jaki będzie najbardziej odpowiadał oczekiwaniom. Duże znaczenie będzie miało to, czy żółw którego się wybierze będzie lądowy czy wodny.

Zasada ogólnie jest taka, że te gady powinny być trzymane w warunkach możliwiej jak najbardziej zbliżonych do występujących w ich naturze. Z tego też powodu w tym drugim przypadku niezbędne będzie również zapewnienie odpowiedniej ilości wody, tak aby żółw po prostu mógł w niej popływać. W tym celu najbardziej odpowiednie będzie terrarium z wyposażeniem, jakie dopasować należy do wybranego gatunku. Chodzi tu przede wszystkim o rozmiar, i to dorosłego żółwia, bo nie ma sensu kupować kilku terrariów i wymieniać je co chwilę.

Ważne jest również to, żeby zorganizować odpowiednie podłoże, a przy żółwiach wodno-lądowych także miejsce na kąpiel. Przy części gatunków może być też niezbędne utrzymanie temperatury w odpowiednim zakresie, co będzie oznaczało potrzebę kupienia odpowiedniej grzałki. Szczęśliwie nie ma z tym dzisiaj żadnego problemu, bo wystarczy sprawdzić jakiś terrarium sklep i tam kupi się wszystko co potrzeba.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY