Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem wybrać psa i co nabyć przed przybyciem zwierzaka do domu?

Jeśli w naszym domu zamieszkuje szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia musimy zastanowić się nad jego harmonijnym wychowaniem. Jest to ważne zwłaszcza, właśnie dlatego, że już pierwsze miesiące życia każdego pieska mają ogromne znaczenie w jego rozwoju oraz wychowaniu. Jeżeli stworzona przez nas opieka wobec czworonoga będzie zgodna, prędko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne przymiotniki.

Jeśli chcemy wychować pieska od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, aby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, albowiem do tego czasu potrzebuje troskliwej opieki matki. Jeżeli wybieramy dla siebie psa z hodowli musimy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, albowiem w ten sposób stworzonego przez nas pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy pieska z hodowli musimy pamiętać też o książeczce zdrowia pieska, w której to w przyszłości zapisane zostaną szczepienia, czy też przeprowadzone odrobaczenia.

Kiedy już wybrany przez nas piesek odnajdzie się w stworzonym przez nas mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w jakim będzie mógł odpocząć oraz pobawić się. Jak najbardziej powinniśmy schować przedmioty rodzaju piłki dla psa sklep, jakie dotąd leżały na niższych półkach, bo pies mógłby zaciekawić się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy inaugurujemy wychowanie pieska, bacznie powinniśmy obserwować jego wszelkie zachowania? W przypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy też meble zareagujmy oraz spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Jesteśmy w stanie zakupić też dla pieska specjalne zabawki, najlepiej twarde, bo pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje kilka zasad, do których warto się zastosować, aby wychowanie stworzonego przez nas czworonoga przebiegało w sposób rozkoszny i bezkonfliktowy. Przede wszystkim nie karcimy go za to, że zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeżeli go ukarzemy ma okazję on pomyśleć, iż kara jest za to, że załatwia się on najzwyczajniej w świecie w naszej obecności. To spowoduje, iż pies podczas załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Warto też chwalić pieska oraz nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY