Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie warunki muszą spełniać firmy proponujące transport ludzi?

Jak nie ulega wątpliwości polskie prawo zakłada nadzwyczaj surowe kary za nieegzekwowanie przez przewoźników wszystkich przepisów dotyczących przewożenia osób. Szczególnie wielokrotnie kontrole przeprowadzane są w przypadku przewoźników, jacy zajmują się transportem dzieci, na przykład na wycieczki szkolne lub ewentualnie kolonie. Istnieje nawet zapis, jaki mówi o tym, iż przed planowanym wyjazdem, każdy rodzic ma prawo zameldować wyjazd dzieckana policję. Wówczas wysyłany zostaje patrol, jaki ma za zadanie przeprowadzić szczegółową kontrolę. Niewątpliwie w takiej sytuacji sprawdza się w pierwszej kolejności trzeźwość kierującego.

Następnym etapem tak przeprowadzanej kontroli jest sprawdzenie stanu technicznego auta. Wiadomo jakkolwiek, że autobus, jaki jest zepsuty nie powinien wyjeżdżać na drogę. Głównie w sytuacji, gdy wiezie kilkadziesiąt dzieci. Policja ma prawo też zażądać od kierowcy tak określanej książki przewozowej. Powinien w nią być wyposażony każdy pojazd, jaki prowadzi przewóz osób – zobacz przewóz osób Racibórz. W takiej książeczce wpisuje się miejsce rozpoczęcia podróży, punkt docelowy oraz miejsca przekraczania granicy, jeżeli ma to miejsce. Na domiar tego policja kontrolująca może również zażyczyć sobie udostępnienia wiadomości zapisanych na tachografie. Przede wszystkim służy to sprawdzeniu, czy kierowcy przestrzegają ustawowo określonego czasu pracy. A tu przepisy są bardzo restrykcyjne.

Jak najbardziej wypada również pamiętać o tym, że pojazd transportujący dzieci oraz młodzież musi być oznakowany szczególnymi tablicami, aby inni użytkujący drogę mieli świadomość, iż danym autokarem przewożone są dzieci oraz ze w związku z tym należy zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z przepisami, transport osób powinien odbywać się też w obecności przewodnika wycieczek, który może wylegitymować się specjalnymi uprawnieniami. Jeżeli jest to wyjazd za granicę, pilot musi mieć też potwierdzoną znajomość języka kraju docelowego bądź innego języka, który został omówiony z zagranicznym kontrahentem. Podczas podróży należy robić wyznaczonej długości przerwy, a w trakcie jazdy autobusem wszyscy pasażerowie powinni posiadać zapięte pasy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY