Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po konsultacji lekarskiej ekspert uzna, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W trakcie konsultacji wzięte pod uwagę są czynniki takie jak: rodzaj choroby, pozostałe schorzenia pacjenta, brane leki, przebyte wcześniej pobyty w szpitalu i zabiegi operacyjne, kontuzje z lat poprzednich. Podczas rozmowy ma miejsce także analiza siły mięśniowej pacjenta i może zostać zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywracać sprawność w zakresie układu ruchu.

Można na przykład spodziewać się: przywrócenia kompletnej sprawności po kontuzjach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź obniżenia odczuwania dolegliwości w przypadkach bólu oraz dyskomfortu. Abstrahując od tego, z czym zmaga się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywracać rolę układu ruchu. Fizjoterapeuci przygotowują tempo i zakres treningów indywidualnie dla każdego pacjenta.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny wzmocni słabsze mięśnie, przywraca zakres ruchu, a także poprawia ogólną sprawność. W Sports Medic może także odbywać się rehabilitacja chorych po zabiegach, bazująca na na zastosowaniu się do zaleceń ortopedów i wracaniu do normalnego trybu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą także korzystać sportowcy po przeżytych kontuzjach. Można na rehabilitację zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po operacjach: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Na dodatek, choroby w tej placówce leczone są też z użyciem iPRF w schorzeniach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W placówce realizowane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na ocenie stanu układu kostno – biodrowego razem z wykonaniem USG bioderek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY