Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Huśtawka ogrodowa – na jakie parametry należy zwracać uwagę w czasie wybierania

Kupując jakąś huśtawkę do ogrodu przy domu trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych tematów. Huśtawka ogrodowa to świetne miejsce na spokojny relaks i wypoczynek, jeśli będzie miała ona daszek, to da się z nie korzystać nawet wtedy, gdy będzie lekko padać. Lecz nawet na tak pozornie bezpiecznym sprzęcie może się zdarzyć jakiś poważny wypadek, szczególnie jeśli będzie z niego korzystało za dużo huśtających.

Dlatego bardzo ważną rzeczą przy wyborze huśtawki powinno być bezpieczeństwo. Huśtawka do ogrodu może być zrobiona z różnego materiału, na przykład drewna, profili ze stali czy też plastików. Jednak bez względu na to, co użyto do wytworzenia, powinna ona posiadać jak najwyższy dopuszczalny ciężar. Dla wersji dla trzech osób powinno to być co najmniej trzysta kg, ale jeżeli huśtać się chce kilku większych panów, to może się to okazać za mało.

Należy też dokładnie sprawdzić liny czy łańcuchy, ich grubość do dobry znak co do solidności wykonania. Parametry jakie podają producenci nie zawsze odpowiadają stanowi faktycznemu, dlatego najlepiej wszystko dokładnie samemu sprawdzić.

Następna istotna sprawa to wielkość. Jeżeli ogród jest niewielki, i poza tym w sporym zakresie zagospodarowany, to nie ma co przesadzać z największymi modelami. W nich stelaż huśtawki ogrodowej będzie miał nawet ponad dwa metry długości i więcej niż metr szerokości, tak więc będzie potrzebował odpowiednio dużo przestrzeni. A dodatkowo, aby całość była odpowiednio stabilna, trzeba go będzie ustawić na wzmacnianym podłożu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY